Domů      Další akce      Historie nemovitosti      Fotogalerie      Kde nás najdete
Výstavy22.11. - 22.12.2019 Bob Pacholík - Fotografie
Bohuslav Pacholík nar. 20.7.1947 v Prostějově, původním povoláním strojař, se ve svém životě převážně věnuje fotografii. Od sedmdesátých let minulého století pracoval v tehdejším Okresním kulturním středisku v Prostějově jako metodik pro výtvarnictví a amatérskou fotografii, což znamenalo organizování soutěží, výstav a fotodílen. Jako divadelní fotograf spolupracoval s Divadlem hanácké obce a s Hanáckým divadlem v Prostějově od jeho vzniku v roce 1975 do jeho odchodu do Brna. V devadesátých letech působí jako fotograf v místním periodiku Prostějovský týden a Hanácké noviny, přispívá do publikací o Prostějově. Jeho vlastní tvorba, vystavovaná v Brně, Praze, Plzni, Prostějově i dalších místech, zahrnuje fotografii reportážní, divadelní a krajinářskou, pro kterou nachází inspiraci především v okolí svého rodného Prostějova. Při fotografování krajiny se samozřejmě nemohl vyhnout majestátní dominantě Hané, Kosíři.

Výstava se prodlužuje do 31.12.2020

18.01. - 16.02.2019 Nikkarin - Ilustrace a komiksy pro děti
Nikkarin (vlastním jménem Michal Menšík) se narodil v Prostějově v roce 1987. Odmala tíhl ke kresbě a komiksu, a i když příliš nevěřil tomu, že by se tím mohl i živit, podařilo se mu se prosadit a dnes je ilustrátorem na plný úvazek. Je autorem několika komiksových knih, pravidelně svými kresbami i scénáři přispívá do novin a časopisů pro děti i dospělé. Ilustroval více jak desítku knih pro nakladatelství Albatros, Argo či Labyrint. Za své ilustrace byl již 2x nominován na cenu Zlatá Stuha, v roce 2009 získal komiksovou cenu Muriel. Žije se ženou a malým synem v Olomouci. V Kostelci na Hané má rodinné kořeny.

23.03. - 21.04.2018 Jaroslava Petříková - Fotografka, básnířka, tvůrkyně „Oživlých kamenů“
Jaroslava Petříková se narodila roku 1955 v Lanškrouně. Fotografuje od mládí, intenzivněji se této činnosti věnuje od roku 2000. Její fotografická tvorba procházela různými tematickými obdobími. Od fotografování stromů a přírodních motivů, přes tzv. stínovky, odrazovky a inscenovaná zátiší, až po současnou černobílou „foto-grafiku“ s motivy ptáků. V roce 2004 vydala sbírku básní s názvem „Barvy mého nitra.“ V témže roce získala v soutěži „Šternberský zápisník“ první místo za poezii. V roce 2006 získala v soutěži Ekocentra Iris v Prostějově 1. místo za kolekci fotografií s přírodní tématikou. Fotografování a jakákoliv tvůrčí práce ji nesmírně obohacují. Vše, čím se zabývá, ať už jsou to malba na dřevo a kameny, suché vazby či fotografování, činí amatérsky.

8.12. - 30.12.2017 Radek Bartoš - Fotograf krajinář
MVDr. Radoslav Bartoš se narodil 16.1.1961 v Prostějově a povoláním je soukromý veterinář s ordinací v Kostelci na Hané. Fotografování krajin se věnuje přibližně sedm let. Jako své vzory vyzdvihuje Ansela Adamse, Ladislava Kamaráda či Jiřího Havla. Velkou inspirací je mu angloamerická krajinářská škola. Doposud měl tři autorské výstavy, v Prostějově v roce 2011 "Adamello a Dolomity", v roce 2013 "Zimní Jeseníky" a v následujícím roce v Olomouci spolu s Petrem Čočkem "Dolomity 2014". Snímky na této výstavě jsou průřezem dosavadní tvorby i fotografických postupů. Můžeme tak shlédnout na okamžik zastřenou poetiku přírody i chvíle, kdy se do toho přírodní živly pořádně obouvají a dovolí nám při troše pokory nahlédnout do své kuchyně.

9.4. - 16.4.2017 Stanislav Filip - Řezbář, spisovatel, divadelník
Stanislav Filip se narodil roku 1946 v Kostelci na Hané v rodině krejčího, který vlastnil dámský salon. V roce 1990, kdy se odstěhoval do Karviné, začala nová, konečně tvůrčí etapa jeho života. Velké zdravotní problémy a s tím spojené vetší množství času mu paradoxně umožnily dělat to, co vždycky chtěl. Vrátil se k psaní a kreslení. Společně se svou ženou se pustil do podnikání v dřevovýrobě. Po třetím infarktu toho však musel nechat a na dvoře zbylo pěkné dřevo. A tak začal vyřezávat chirurgickým nožíkem. Po třech měsících měl první výstavu ve Státním okresním archivu v Karviné.

16.9. - 15.10.2016 Jiří Tomanec - Šperky
Nejprve šperk - tady jsem se seznamovat s materiálem - dřevem. Začal jsem se seznamovat s nástroji-dláty. Cesta plná pokory a odříkání. Podařilo se mi najít živou linku, která je velmi potřebná k tomu, aby mé práce měly svůj pohyb a nepůsobily těžkopádně. Toto je, řekl bych, rozhodující moment.

Bronzové šperky

16.9. - 15.10.2016 Miroslav Srostlík
Našel jsem svůj rukopis při psaní dlátem do dřeva.

Proseděl jsem nad svým dílem desetitisíce hodin. Uvědomil jsem si, že moje práce-kdy pozorně sleduji stopu dláta, jež vrývá do dřeva mé myšlenky - začíná být stále více niterným projevem. Tak jsem si po desítkách let vytvořil svoji filozofii. Filozofii lidského života. Ta se zásadně nesrovnává s životem dnešní společnosti. Můj život, díky mým hovorům se dřevem, dostal svoji hloubku a poslání.
Teď, ve věku kmeta si stále více uvědomuji - a moje žena mne v tom velmi utvrzuje – že rozhodující roli sehrála základní genová výbava mých předků. Jsem přesvědčen, že tichý šepot vesmírné energie, který mne po cestě vedl, se stal hlavní motivací v mém projevu.
Moje niterné sepětí s přírodou se přímo odráží v mém díle. Dlouhé a časté vyjížďky na koni byly pro mne meditací. V sedle jsem si urovnán al své myšlenky.
Každý výtvarný projev potřebuje velkou dávku pokory. Tu jsem, podřídiv se šepotu Vesmíru, díky Bohu našel. Při pohledu na můj výtvarný projev je to zcela zřetelné.
Uvědomil jsem si, že to, co předkládám, není má práce. Já jen vedu svojí rukou dláto a naslouchám svému nitru. Musel jsem se naučit poslouchat jemné signály-ty přicházejí ke každému člověku. Lidé ale poslouchat nechtějí. Proto jsou hluční. Šepotu duše se bojí. V každém dřímá kousek génia. Lidé jsou ale zbabělí a líní. Proto nechtějí slyšet.
Toto je mé poznání. Toto ukládám do svých prací. Toto vidí přítomný účastník. Toto ve svých pracech sděluji ostatním.

Začněte naslouchat svému nitru!

Mistr Miroslav Srostlík Moravský

20.4. - 20.5.2016 Eva Chyťová - Všechno je jinak Jeníčku
Eva Chyťová – fotografka a malířka z Olomouce. Před několika lety opustila své zaměstnání ve Vlastivědném muzeu v Olomouci a začala se naplno věnovat vlastní tvorbě. Fotí hlavně portréty. V malbě je to pak široká škála motivů, které převládá téma erotiky.

http://evachytova.webnode.cz

20.11. - 19.12.2015 Kovářská dílna Stawaritsch
Kovářská dílna Stawaritsch je rodinná firma se sídlem v Kostelci na Hané. Zakladatelem je Alfred Stawarirsch, bývalý zaměstnanec Sigmy Lutín, který se svými syny Ivošem a Milanem začali v roce 1992 dělat doma různé kovářské práce. Dnes jsou vyhledávanými uměleckými kováři, jejichž díla jsou k vidění v ČR i v zahraničí. Ivo Stawaritsch byl v roce 2014 vyhlášen nejlepším řemeslníkem Olomouckého kraje a umístil se i v celostátním finále.

http://www.kovarstvi-stawaritsch.kvalitne.cz

21.2. - 20.3.2015 Vladimír Brunton - Fotoobrazy
Vladimír Brunton, vlastním jménem Vladimír Krejčí bydlí v Kostelci na Hané, kde se svou ženou vychovává 3 děti. Jeho hlavní působiště je v Praze, kde má svůj ateliér. V Kostelci na Hané vyrábí ruční papír, na který tiskne své fotoobrazy.

http://www.brunton-foto.com